4.11.2023 r. odbyło się zakończenie inicjatywy oddolnej "Słowo pisane - słowo żywe", którego zwieńczeniem był spektakl "Jurata".

"Jurata" jest przeniesieniem legend i mitologii kaszubskiej na formę teatralną. Opowiada historię powstania bursztynu, nieszczęśliwej miłości boginki Juraty do ludzkiego chłopaka Mestwina oraz o konsekwencjach wyborów jakich dokonujemy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i skrzypce Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i skrzypce Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

Spektakl został zrealizowany się w ramach inicjatywy oddolnej "Słowo pisane - słowo żywe" z projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.