Masz ciekawy pomysł na wydarzenie, które chcesz zrealizować? Przychodzimy z pomocą! Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież w wieku 13-18 lat, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy oddolne❗️ Wnioskodawcami mogą być mieszkańcy miasta Puck, którzy występują jako grupa nieformalna, osoba prywatna lub organizacja pozarządowa. Dopuszcza się do udziału w konkursie osoby spoza miasta Puck o ile są to uczniowie w wieku 13-18 lat, którzy uczą się w Pucku.

Celem konkursu jest:
- realizacja zadań ukierunkowanych na wzmocnienie roli Biblioteki Publicznej w Pucku jako „trzeciego miejsca” – przestrzeni do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, aktywności czytelniczej, odpoczynku i integracji lokalnej społeczności;
- aktywizacja czytelnictwa wśród mieszkańców miasta Puck;
- wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych i projektów edukacyjno- animacyjnych;
- nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami Pucka;
- wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów inicjatyw lokalnych.

Konkurs przeprowadzany jest w ramach realizacji projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".