Ogrody Literatury 2024 1

25 sierpnia (niedziela) zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w „Ogrodach Literatury”. Jest to coroczne spotkanie z ciekawymi ludźmi związanymi z literaturą kaszubską bądź wspaniałymi pisarzami pochodzącymi z Kaszub.

Naszymi gośćmi będą Krystyna Lewna, Grażyna Patryn, Daria Kaszubowska oraz Stasia Budzisz.

Krystyna Lewna - laureatka Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2018, zdobywczyni nagród w konkursach prozatorskich im. Jana Drzeżdżona najchętniej opisuje sytuacje społecznego wykluczenia

Grażyna Patryn –była kustosz Muzeum Regionalnego w Krokowej i Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa, blogerka, kuratorka, kustoszka, muzealniczka, edukatorka, historyczka sztuki, pasjonatka historii piernikarstwa.

Daria Kaszubowska – polska i kaszubska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarka, pedagog, działaczka społeczna. W swojej twórczości podejmuje tematy związane z historią i tradycjami Kaszub.

Stasia Budzisz -Reporterka, filmoznawczyni, tłumaczka języka rosyjskiego oraz absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Brała udział w socjologiczno-reporterskim projekcie Światła Małego Miasta i jest współzałożycielką grupy reporterskiej Głośniej. Freelancerka. Współpracuje m.in. z „Przekrojem”, „Nową Europą Wschodnią”.

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie!